Kde nakupovat...nejlepší zmrzlinu

I horké letní dny se dají výborně strávit v hlavním německém městě: je tu spousta chladných parků, okolních jezer, trhů a akcí pod širým nebem. A nejjednodušší způsob, jak přežít vedra, je zakousnout se do zmrzliny. Kde se dá sehnat ta nejlepší?

Pokud se po Berlíně potloukáte právě v letních měsících, neměli byste minout nejstarší berlínskou zmrzlinu Florida Eis. Plakátek s malou holčičkou, držící v ruce kornoutek s asi dvacetikopečky zmrzliny, hledají nejen hipsteři z okolí, ale i turisté, kteří vědí, že právě tahle značka se v tomto městě  zrodila  ve Spandau v roce 1927. Na původním místě svého zrodu (Klopsterstrasse 15) funguje dodnes. Ovšem objevuje se v nejrůznějších stáncích po Berlíně. Stačí vystopovat onen plakátek. 
 Za pozornost také stojí německá rarita Spaghettieis, zmrzlina ve tvaru podlouhlých nudlí s přelivem, kterou si zdejší lidé dopřávají už od 60. let. Vyrábí ji i výborná zmrzlinárna Caffé e Gelato na Postdamer Platz (Arkaden). 
Luxusní chuť zmrzliny si dopřejte v proslulé italské gelaterii Giorgi Lombardi na Weinbergsweg 5 , kousek od Rosenthaler Platz. 

Něco pro alternativce
Pojízdná zmrzlinárna Woop Woop IceCream potěší vždy. Najdete ji přímo v centru kousek od Checkpoint Charlie vždy za hezkého počasí. Nebo se za ledovou pochoutkou vypravte do Kreuzbergu: třeba do Markthalle Neun, kde se podává v rámci Street Food Thursdays, nebo tamtéž pod značkou Zwei Dicke Bären, kde vás čeká specialita v podobě zmrzliny zabalené do sušenkového sendviče.  

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Berlín pěšky: Schöneberg-Kreuzberg-Friedrichshain

Praktické info...cestování do Berlína a po Berlíně

Berlín pěšky: Skrz Kreuzberg - severní cesta