Kde se dobře najíst...arabská kuchyně v El-Reda (Moabit)

Pokud se skutečně chcete zakousnout do nefalšované schawarmy, kebabu nebo falafelu, zamiřte na Huttenstrasse ve čtvrti Moabit. Právě v restauraci El-Reda servírují iránskou a libanonskou kuchyni ve vší poctě.


Přestože se tenhle podnik pyšní statusem "restaurace", počítejte s tím, že je to myšleno v arabském stylu - musíte objednávat u pultu, za kterým se to hemží hbitými kuchaři, z jejichž každého pohybu poznáte, že je ze zvyklosti a zručnosti vedený na milimetr přesně tak, aby přesně zapadal do koloběhu příprav chutného jídla. Pak už jen čekáte na svoje přiřazené číslo objednávky. 
Uvnitř restaurace to skutečně žije vlastním životem ze svého rodného kraje. Ale v žádném širokém okolí nenajdete tak chutný falafel, hummus nebo djudjeh. Proto je tohle místo oblíbené i mezi skutečnými libanonskými vlastenci. A nezapomeňte si objednat i chutnou "podpultovku" - čerstvě dělaný mátový ayaran! Boule za ušima zaručeny!
A ještě malá důležitá poznámka: v tomhle podniku z pochopitelných důvodů nedostanete žádný alkohol a stejně tak je striktně zakázáno ho konzumovat na jejich zahrádkách. 

Kde to najdete: Huttenstrasse 69-70
Jak se tam dostanete: Bus M27, TXL, 106, 123 - zastávka Beusselstrasse/Turmstrasse
Více info: http://el-reda-restaurant.com

Komentáře

Oblíbené příspěvky