Kde nakupovat... bio obchody

Berlín miluje bio. Oproti Česku disponuje několika řetězci, v jejichž filiálkách nakoupíte cokoliv, co je spjaté s ekologickým zemědělstvím: zeleninu, ovoce, čokoládu, kafe, mouku, chleba, jogurty, maso, dětskou výživu a třeba i zákusky nebo alkohol. Jakákoliv filiálka nabízí všemožný sortiment. Dokonce i prací prostředky, kosmetiku nebo oblečení. Cenově se tyto produkty z biologického zemědělství pohybuji sice v trošku vyšších částkách, ale ne tolik, abych si je často nemohl dovolit průměrný člověk žijící v Berlíně.

Které řetězce hledat pro biosortiment?

Erdkorn
Bio-supermarket pro severní Německo, ve kterém najdete nejrůznější značky a kvality bioproduktů. V Berlíně ho najdete jen na jednom místě - ve Wilmersdorfu, přímo u stanice Güntzelstrasse (U9) (http://www.erdkorn.de/cms/index.php/4filialen/berlin-wilmersdorf).
Více na www.erdkorn.de.
VIV
Kamenný trh s biovýrobky především s "kvalitnějšími" značkami jako Demeter a Bioland či Naturland. VIV najdete hlavně v Prenzlauer Bergu či Friedrichshainu.
Více na: www.viv-biofrischemarkt.de
 Bio Company
Asi nejrozšířenější biobchod v Berlíně. První filiálka zde byla už v roce 1999 a dnes má 32 poboček po Berlíně a Brandenburgu. V tomto řetězci se dá nakoupit levně i celý nákup. Disponuje značkami jako Demeter či Bioland, ale i méně striktními značkami bioproduktů. Spíše upřednostňuje cenu před kvalitou.
Více na: www.biocompany.de

Reformhaus
Pobočky s názvem Reformhaus spíš připomínají české krámky se zdravou výživou, jsou menší, s ne ta rozmanitým sortimentem, ve kterém najdete především trvanlivější potraviny. Chybí ovoce a zelenina, ale zato zde můžete najít oblečení, kosmetiku nebo nejrůznější koření.
LPG BioMarkt
Velice oblíbený řetězec. V celkem sedmi filiálkách po Berlíně můžete zakoupit téměř vše. LPG oproti jiným řetězcům klade důraz na lokální suroviny, a tak dováží produkty z maximální vzdálenosti 200 kilometrů od Berlína. 
Více na: www.lpg-biomarkt.de
 AlnaturA
Prodejna pouze vlastní značky Alnatura, která je spjatá se sítí DM. Široký sortiment a cenově více než přijatelné.
Více na www.alnatura.de.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Berlín pěšky: Schöneberg-Kreuzberg-Friedrichshain

Praktické info...cestování do Berlína a po Berlíně

Berlín pěšky: Skrz Kreuzberg - severní cesta