Zajímavosti Berlína...Restaurace potmě (Mitte)

Restaurace Unsicht Bar by mohla být klidně příjemným lokálem. Jenže je specifická jednou věcí, která vyvolává lehké vzrušení i strach najednou - je v ní tma. A to pořád. Oči máte na stopkách, doširoka otevřené, a přitom nevidíte nic. Ani špičku svého nosu.
Důvodů, proč zamířit právě sem, je několik. Třeba proto, že je to neopakovatelný zážitek. Zvlášť když jdete do tohoto typu restaurace poprvé. Nebo proto, že tu výborně vaří (což docení i váš hmat) a poprvé se zaměříte na všechno, co vydává zvuky. Vaše běžné vnímání světa se vám obrátí vzhůru nohama. Nebo jednoduše proto, že budete moct jíst rukama, nebo se červenat při rozhovoru a nikdo vás neuvidí.

Jakmile přijdete dovnitř (doporučujeme si udělat předem rezervaci), je to zároveň poslední možnost se nabažit světla. Personál vám donese jídelní lístek, ze kterého si vyberete čtyřchodové menu. Stejně tak i nápoj. A pak už jen čekáte, než si pro vás přijde slepá číšnice, aby vás zavedla do útrob restaurace. 
V první moment, hned jak poslední zbytky světla zmizí v nenávratnu, máte pocit, že procházíte přeplněnou restauraci, což vás nutí něčemu neustále uhýbat a shýbat se. Což samozřejmě je jen váš pocit.
Sedět v lokále a být odsouzen jen na sluch, hmat a čich je něco nového. Zvlášť když z 99% za normálních okolností a situací používáte zrak. A o tom zážitková restaurace Unsicht Bar prostě je. Jídlo vychutnáváte, aniž byste předem tušili, co vlastně jíte. A když už dojde na nejhorší, honíte kusy jídla rukama po talíři. Stejně vás při tom nikdo neuvidí, tak co...

Více najdete na webových stránkách Unsicht Bar Berlin.
Jak se tam dostanete: U Rosenthaler platz/ U Rosa-Luxemburg Platz nebo U Weinmeisterstr.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Berlín pěšky: Schöneberg-Kreuzberg-Friedrichshain

Praktické info...cestování do Berlína a po Berlíně

Berlín pěšky: Skrz Kreuzberg - severní cesta