Praktické info...mobilní aplikace, bez kterých se v Berlíně neobejdete

Když už si vyrazíte do Berlína, neměli byste zapomenout na dostatečnou přípravu. A jelikož žijeme v éře moderní technologie, vyzbrojte svůj chytrý telefon praktickými aplikacemi, za které (ve většině případů) nic nezaplatíte, ale maximálně si zpříjemníte pobyt v hlavním německém městě. Které aplikace rozhodně do svého telefonu naládovat?

Výborná aplikace pro ty, kteří se chystají využívat veřejnou hromadnou dopravu. Fahrinfo má v telefonu snad každý Berlíňan. A pro turisty je tato aplikace obzvlášť praktická, jelikož dokáže vyhledat nejrychlejší spoje po Berlíně (od zastávky k zastávce), ale také dle aktuální pozice na určitou adresu. Kromě toho aplikace nabízí možnost oblíbených spojů i mapu všech prostředků hromadné dopravy.  
Aplikace je vhodná pro všechna mobilní zařízení, vč. iPhone. Pro Android ji najdete ZDE. Pro iPhone ZDE či ZDE.

Kina

Když nevíte, co s načatým večerem, jednou z mnoha zdejších možností je si zajít do kina. Berlínská kina ve většině případů nabízí filmy starší i ty nejnovější s dabingem. Pokud německému dabingu neholdujete, zaměřte se na taková kina, ve kterých hrají filmy v původním znění s německými titulky. Patří mezi ně například Hackesche Höfe Kino, které nedávno spustilo aplikaci pro Androidy (najdete ke stažení ZDE) a pro iPhone ZDE. Nebo síť kin Yorck, ve kterých můžete zhlédnout i alternativnější filmy. Pro smartphone najdete pouze uzpůsobenou webovou stránku ZDE. Bližší informace ZDE.
Další vychytanou aplikací je Ab Ins Kino. Nabízí program kin z celého Německa a dá se v ní jednoduše vyhledat program nejbližšího kina dle vaší aktuální pozice v Berlíně nebo vkusu. Aplikace je vhodná pouze pro smartphone s Androidem. Instalaci najdete ZDE.

Aplikace Qype je rychlým a šikovným pomocníkem při vyhledávání (nejen) restaurací, barů a klubů, trhů a obchodů, když přijde hlad nebo chuť na dobrý drink. Instalaci pro Android najdete ZDE. Pro iPhone ZDE.


Časopis Tip Berlin by měl znát každý, kdo se zajímá o dění ve městě. Dá se zakoupit ve všech trafikách a v něm nalézt spoustu tipů na koncerty, výstavy, restaurace, divadla atp. Redakce Tip Berlin přišla i s unikátními aplikacemi, které se specializují třeba jen na koncerty, restaurace nebo aktuální festivaly (např. Berlinale). Malým omezením ovšem je, že některé z nich jsou zpoplatněné a všechny jsou k dostání pouze pro iPhone. Každopádně je najdete ZDE.

Na podobné bázi jako Tip Berlin funguje i periodikum Zitty Berlin, které nabízí program na 14 dní v hlavním městě. Aplikaci pro iPhone najdete ZDE.

Při hledání zajímavých obchodů, klubů, hotelů nebo restaurací vám výborně vypomůže aplikace 360° Berlin, která zároveň disponuje fotkami, panoramatickým náhledem a mapou, takže se při pohybu ve městě neztratíte a vždy najdete to, co potřebujete. Aplikaci pro Android najdete ZDE.

Rozhodně není od věci si zabezpečit klidnou cestou domů či hotelu z noční bujaré akce. V tomhle ohledu vám pomůže vyřešit situaci aplikace Taxi Berlin, která se nabízí jak pro Androidy, tak i iPhone

Pro cyklisty

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou cestovat po Berlíně na dvou kolech, se hodí dvě velice šikovné aplikace. První z nich je Call a Bike - aplikace společnosti Deutsche Bahn, která rychle vyhledá nejbližší stojan s možností zapůjčení či vrácení kola, zároveň si zapamatuje odemykací kód a upozorní na délku užívání. Aplikaci můžete stahovat zdarma pro smartphone ZDE a pro iPhone ZDE. Další využitelnou aplikací je Komoot. Ta dokáže vyhledat nejrychlejší cestu k cíli. Najdete ji pro Android ZDE a pro iPhone ZDE.

Cesta podél zdi
Aplikace Berlin Wall nadchne historické nadšence, kteří by se rádi vydali po stopách bývalé berlínské zdi. Součástí aplikace je nejen rozdělení cesty podél zdi do několik sekcí, ale také detailní historický popis či mapa. Zdarma je stažení ji naleznete pro Android ZDE a pro iPhone ZDE

Berlíňani myslí i na vyznavače veganství. Unikátní aplikace Berlin Vegan Guide vás provede městem a místy, kde se dobře najíte, napijete, posedíte a nakoupíte, aniž byste se dotkli čehokoliv živočišného. Pro Android stahujte ZDE. Pro iPhone ZDE

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Berlín pěšky: Schöneberg-Kreuzberg-Friedrichshain

Praktické info...cestování do Berlína a po Berlíně

Berlín pěšky: Skrz Kreuzberg - severní cesta